Round #1 - Pool
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Status
1 BUITENHUIS, Marleen S.V. PORTHOS 
2 TALBOT, Laura SC AMSTERDAM 
3 GROZEVA, Ines S.V. P.S.V. 
4 CHIANG, Enli S.V. SURTOUT 
5 WOUTERSE, Mijs S.V. SCARAMOUCHE 
6 DIK, Nienke   LANCELOT SCHERMCLUB 
7 GOUBITZ, Rebekka   SC AMSTERDAM 
8 VAN LAERE, Fleur   SC AMSTERDAM 
Round Scores
Pool #1
 at 1:00 PM
# 1 2 3 4 5 6 7 8 V V/M TS TR Ind
TALBOT, Laura
SC AMSTERDAM
1 V5 V5 V5 V5 D3 V5 V5 6 0.86 33 11 +22
VAN LAERE, Fleur
SC AMSTERDAM
2 D0 V5 V5 D1 D1 V5 D2 3 0.43 19 26 -7
GOUBITZ, Rebekka
SC AMSTERDAM
3 D0 D1 V5 D0 D4 D2 D1 1 0.14 13 33 -20
DIK, Nienke
LANCELOT SCHERMCLUB
4 D1 D2 D3 D2 D1 D1 D2 0 0.00 12 35 -23
GROZEVA, Ines
S.V. P.S.V.
5 D3 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 0.71 30 18 +12
BUITENHUIS, Marleen
S.V. PORTHOS
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 7 1.00 35 13 +22
WOUTERSE, Mijs
S.V. SCARAMOUCHE
7 D0 D3 V5 V5 D1 D0 D1 2 0.29 15 28 -13
CHIANG, Enli
S.V. SURTOUT
8 D2 V5 V5 V5 D4 D2 V5 4 0.57 28 21 +7
Referee(s):
VAN STRIJKHEM, Laurent

Round #2 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) V V/M TS TR Ind Status
1 BUITENHUIS, Marleen S.V. PORTHOS  1.00  35  13  +22  Advanced
2 TALBOT, Laura SC AMSTERDAM  0.86  33  11  +22  Advanced
3 GROZEVA, Ines S.V. P.S.V.  0.71  30  18  +12  Advanced
4 CHIANG, Enli S.V. SURTOUT  0.57  28  21  +7  Advanced
5 VAN LAERE, Fleur   SC AMSTERDAM  0.43  19  26  -7  Advanced
6 WOUTERSE, Mijs S.V. SCARAMOUCHE  0.29  15  28  -13  Advanced
7 GOUBITZ, Rebekka   SC AMSTERDAM  0.14  13  33  -20  Advanced
8 DIK, Nienke   LANCELOT SCHERMCLUB  0.00  12  35  -23  Advanced
Round Scores
Table of 8 Semi-Finals Finals  
       
(1) BUITENHUIS, Marleen
S.V. PORTHOS
 
  (1) BUITENHUIS, Marleen
S.V. PORTHOS
 
(8) DIK, Nienke
LANCELOT SCHERMCLUB
 
15 - 3
Ref:  GARDENIER, David  ASSV ESPRIT 
    (1) BUITENHUIS, Marleen
S.V. PORTHOS
 
(5) VAN LAERE, Fleur
SC AMSTERDAM
 
  15 - 9
Ref:  GARDENIER, David  ASSV ESPRIT 
  (4) CHIANG, Enli
S.V. SURTOUT
 
 
(4) CHIANG, Enli
S.V. SURTOUT
 
15 - 10
Ref:  GARDENIER, David  ASSV ESPRIT 
 
    (1) BUITENHUIS, Marleen
S.V. PORTHOS
 
(3) GROZEVA, Ines
S.V. P.S.V.
 
  15 - 6
Ref:  VAN STRIJKHEM, Laurent   
  (3) GROZEVA, Ines
S.V. P.S.V.
 
   
(6) WOUTERSE, Mijs
S.V. SCARAMOUCHE
 
15 - 5
Ref:  VAN STRIJKHEM, Laurent   
   
    (2) TALBOT, Laura
SC AMSTERDAM
 
 
(7) GOUBITZ, Rebekka
SC AMSTERDAM
 
  15 - 12
Ref:  VAN STRIJKHEM, Laurent   
 
  (2) TALBOT, Laura
SC AMSTERDAM
 
 
(2) TALBOT, Laura
SC AMSTERDAM
 
15 - 1
Ref:  VAN STRIJKHEM, Laurent   
 
   

Final Results
Event finished at 3:39 PM
Place Name Club(s)
1 BUITENHUIS, Marleen S.V. PORTHOS 
2 TALBOT, Laura SC AMSTERDAM 
3T GROZEVA, Ines S.V. P.S.V. 
3T CHIANG, Enli S.V. SURTOUT 
5 VAN LAERE, Fleur SC AMSTERDAM 
6 WOUTERSE, Mijs S.V. SCARAMOUCHE 
7 GOUBITZ, Rebekka SC AMSTERDAM 
8 DIK, Nienke LANCELOT SCHERMCLUB